Studia I stopnia
Studia stacjonarne
Limit przyjęć 2025/2026 : 30
Minimalna liczba punktów 2024/2025: 31,2 pkt.
Lp. | Wymagany przedmiot | Poziom przedmiotu |
1. | Biologia albo chemia albo fizyka albo fizyka i astronomia albo matematyka | Rozszerzony p1=1,00 Podstawowy p1=0,60 |
Wynik postępowania kwalifikacyjnego (W) obliczany jest zgodnie ze wzorem: W = pWp, gdzie:
Wp – liczba punktów odpowiadająca procentowemu wynikowi egzaminu maturalnego z biologii albo chemii albo fizyki albo fizyki i astronomii albo matematyki,
p – przelicznik dla poziomu przedmiotu maturalnego z biologii albo chemii albo fizyki albo fizyki i astronomii albo matematyki,
W postępowaniu kwalifikacyjnym uwzględniany jest najkorzystniejszy dla kandydata przedmiot tzn. przedmiot, z którego wynik po przemnożeniu przez odpowiedni przelicznik daje najwyższą wartość.
Jestem studentką kierunku biotechnologia medyczna na CM. Z perspektywy osoby kończącej studia mogę śmiało stwierdzić, że wybór kierunku był bardzo dobrą decyzją. Jest to idealny kierunek dla osób interesujących się biologią, chemią oraz medycyną. Podczas studiów uzyskałam wyczerpującą wiedzę merytoryczną i praktyczną przygotowującą mnie do wykonywania zawodu biotechnologa. Będę bardzo dobrze wspominać czas spędzony w murach uczelni, wykładowców oraz osoby, z którymi miałam przyjemność studiować. Jest to zawód dla osób o otwartych umysłach ambitnie spoglądających w przyszłość, nie bojących się wyzwań. W dużej mierze to właśnie dzięki biotechnologii medycyna może rozwijać się w tak szybkim tempie. Branża ta jest interdyscyplinarną i nowoczesną dziedziną nauki a dla przyszłych biotechnologów wiele jest jeszcze do odkrycia.
Weronika Liss – Studentka kierunku biotechnologia medyczna
INNOWACYJNE ROZWIĄZANIA W MEDYCYNIE
Biotechnologia Medyczna to stosunkowo młoda, ale bardzo dynamicznie rozwijająca się dziedzina, łącząca nauki biologiczne i techniczne z medycyną. Nasz program studiów został zaprojektowany z myślą o przyszłych biotechnologach medycznych, którzy będą zgłębiać tajemnice mechanizmów biologicznych na poziomie molekularnym i komórkowym. Wykorzystają te informacje do projektowania i rozwoju nowoczesnych rozwiązań biomedycznych.
Oferujemy naszym studentom bogaty program oparty o zajęcia fakultatywne, które poszerzą ich biotechnologiczne zainteresowania, a także oferujemy kształcenie w oparciu o indywidualny program studiów. Umożliwiamy również udział w kołach naukowych i realizację własnych projektów. Jako uczelnia prowadzimy program finansowania badań prowadzonych przez studentów przy realnym wsparciu opiekunów naukowych.
DLACZEGO WARTO STUDIOWAĆ BIOTECHNOLOGIĘ MEDYCZNĄ W COLLEGIUM MEDICUM?
Studenci Biotechnologii Medycznej zdobędą praktyczne umiejętności, które przygotują ich do kariery w dynamicznie rozwijającej się branży biotechnologicznej.
Główne moduły kształcenia:
- Genetyka i Biologia Molekularna – w tym analiza genomu i proteomu, techniki inżynierii genetycznej, zastosowanie biotechnologii w diagnostyce genetycznej.
- Inżynieria Tkankowa – m.in. praktyczne aspekty hodowli komórkowych, medycyna regeneracyjna.
- Techniki Laboratoryjne i Analityczne – biotechnologia farmaceutyczna, poznanie technik spektroskopowych i chromatograficznych oraz nowoczesnych metod biochemicznych i analiz omicznych.
- Aspekty Medyczne i Kliniczne – szeroko pojęte zastosowanie biotechnologii w medycynie, terapie genowe i komórkowe, biotechnologia w diagnostyce chorób zakaźnych i nowotworów, rozwój nowoczesnych metod terapeutycznych, wstęp do badań klinicznych.
Nasz program kładzie szczególny nacisk na:
- Zaawansowane techniki laboratoryjne: Studenci będą samodzielnie korzystać z nowoczesnego sprzętu laboratoryjnego, ucząc się w praktyce technik takich jak PCR, sekwencjonowanie DNA czy zakładanie i prowadzenie hodowli komórkowych.
- Zrozumienie fizjologii organizmów na poziomie komórkowym i molekularnym, dzięki czemu studenci samodzielnie zdefiniują problem medyczny i będą potrafili poszukiwać celowanego rozwiązania.
- Innowacyjne podejście do problemów medycznych: Studenci nauczą się jak stosować biotechnologię do rozwiązywania skomplikowanych problemów zdrowotnych, od terapii genowych po rozwój biomarkerów.
SKOŃCZYLIŚCIE STUDIA I CO DALEJ?
Absolwenci studiów I stopnia mogą kontynuować naukę na studiach magisterskich (studia II stopnia). Już po studiach I stopnia mają możliwości zatrudnienia w branżach, takich jak:
- Przemysł biotechnologiczny: Praca w firmach zajmujących się badaniami i rozwojem nowych leków, terapii genowych, szczepionek oraz biomateriałów.
- Diagnostyka medyczna: Zatrudnienie w centrach badawczych oraz firmach zajmujących się rozwijaniem i wdrażaniem nowych metod diagnostycznych.
- Przemysł farmaceutyczny: Udział w produkcji i kontroli jakości leków, rozwijanie nowych produktów farmaceutycznych oraz biotechnologicznych.
- Badania naukowe: Prowadzenie badań w instytutach naukowych, uniwersytetach oraz ośrodkach badawczo-rozwojowych.
- Inżynieria tkankowa i medycyna regeneracyjna: Praca nad tworzeniem sztucznych narządów i tkanek, rozwijaniem nowych metod leczenia oraz projektowaniem innowacyjnych biomateriałów.
- Zarządzanie projektami i doradztwo biotechnologiczne: Prowadzenie i zarządzanie projektami badawczo-rozwojowymi oraz doradztwo w zakresie biotechnologii medycznej.
Dołącz do nas i zdobądź wyjątkowe umiejętności, które otworzą przed Tobą drzwi do kariery w biotechnologii medycznej. Przekonaj się, jak fascynujący może być świat nowoczesnych technologii biomedycznych i jak możesz przyczynić się do rozwoju innowacyjnych terapii i rozwiązań medycznych.